Dzisiaj zajmiemy się tematem mycia włosów musztardą. W czasie oczekiwania na narodziny córki, zaczęłam bardziej skrupulatnie analizować skład kosmetyków i artykułów do pielęgnacji.
Wtedy właśnie natknęłam się na fakt, że moja ulubiona maska miodowa z Korei zawiera składnik, który jest niepolecany w ciąży. To skłoniło mnie do odkrycia maski na wzrost włosów z imbirem, której używam regularnie od kilku miesięcy, z bardzo dobrymi wynikami.
Muszę przyznać, że jestem zbyt leniwa, by samodzielnie przygotowywać taką maskę każdorazowo. Jednak przy kolejnej wizycie w sklepie, ponownie musiałam dokładnie przeczytać etykiety. Zdecydowałam się wtedy na zmianę szamponu i, pod wpływem namowy koleżanki, rozpoczęłam mycie włosów musztardą. To prosta i tania metoda, która przynosi zdumiewające efekty.
Instrukcja mycia włosów musztardą:
Musztarda w proszku jest jedynym właściwym składnikiem do tego typu pielęgnacji. Należy wsypać 2 łyżeczki musztardy do ciepłej wody, a następnie dokładnie to wymieszać. Mieszanka powinna mieć konsystencję śmietany niskotłuszczowej.
Dalej, po zwilżeniu włosów, delikatnie wmasuj mieszankę w nasadę włosów. Pozostaw na kilka minut, a potem, po zwilżeniu dłoni, rozprowadź ją po całej długości włosów. Jeżeli masz suche końcówki, nie aplikuj na nie produktu. Trzymaj przez minutę, a później spłucz wodą.
Efekty mycia włosów musztardą:
Włosy wydają się być bardziej obfite przy regularnym stosowaniu. Utrzymują świeżość na dłużej. Stają się gładkie, miękkie i lśniące. Wypadanie włosów ulega zmniejszeniu, a ich wzrost przyspiesza.
Dodatki do domowego szamponu:
Do przygotowania szamponu możesz dodać żółtko zamiast wody, jeśli nie przeszkadza ci poświęcenie trochę więcej czasu. Żółtko zawiera wiele składników korzystnych nie tylko dla zdrowia, ale i dla urody. Witaminy A i E działają nawilżająco i odżywczo na skórę głowy, witamina D wspomaga wzrost włosów i pomaga w problemach z ich wypadaniem, a witaminy z grupy B wzmacniają włosy i sprawiają, że są gęstsze. Nasycone kwasy tłuszczowe dodają włosom blasku i zwalczają łupież.
Olejki eteryczne również są pomocne w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Na przykład olejek z ylang-ylang, drzewa herbacianego lub mięty pieprzowej może pomóc zapobiegać wypadaniu włosów. Do walki z nadmiarem tłuszczu warto używać olejków eterycznych z cytryny, eukaliptusa lub melisy.